20.000 de angajați din Sănătate, în stradă: PROTEST masiv împotriva noii legi a salarizării VIDEO

Proteste ample Sănătate
Scris deRealitatea din USR
Publicat3 iun. 2026, 14:13
Sursărealitatea.net
A început cel mai mare protest al angajaților din Sănătate față de noua lege a salarizării. De la ora 10.00, aproape 20.000 de angajați din sistemul medical sunt în stradă pentru a-și striga nemulțumirile în fața Guvernului și, mai apoi, a Parlamentului.
Citește și
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 21:34Anca Alexandrescu: „Primele două partide care au câștigat alegerile trebuie să formeze guvernul”
- 11:22Călin Georgescu, mesaj crucial pentru toți românii: „Tot răul se datorează acelei acțiuni samavolnice din 6 decembrie” - VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























