Consiliu de experți, convocat de primarul ales al Timișoarei pentru lupta împotriva coronavirusului

Consiliu de experți, convocat de primarul ales al Timișoarei pentru lupta împotriva coronavirusului
Primarul ales al Timișoarei mai precizează că aseară a avut o primă întâlnire online cu experții
Cinci specialiști au acceptat deja invitația primarului ales al Timișoarei, Dominic Fritz, de a face parte din Consiliul consultativ de experți în lupta împotriva COVID-19, ce va fi activat imediat după preluarea mandatului.
Este vorba despre vicepreşedintele Societăţii Române de Epidemiologie, Emilian Popovici, coordonatorul COVID de la Spitalul de Boli Infecțioase, medicul Virgil Musta, sociologul Bogdan Nadolu, medicul și cercetătorul, Octavian Jurma și inginer Val Mureșan, notează Dominic Fritz, pe Facebook.
Dominic Fritz amintește că a avut întâlniri și cu reprezentații Inspectoratului Școlar Timiș și ai Horetim dar și cu rectorul de la Medicină, Octavian Crețu.
Primarul ales al Timișoarei mai precizează că aseară a avut o primă întâlnire online cu experții și că au fost creionate câteva măsuri bazate pe date epidemiologice și pe studii de impact din toate perspectiv
Sursa: Realitatea de Timis
Citește și:
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
- 08:07 - Bolojan anunță schimbări pentru investițiile din energie: accesul la rețelele electrice, deblocat prin reguli mai dure
- 07:18 - Radu Miruță a trimis Corpul de control la CNAIR
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News














