ELENA LASCONI: FAPTUL CĂ ILIE BOLOJAN E PREȘEDINTE MI SE DATOREAZĂ!

ELENA LASCONI: FAPTUL CĂ ILIE BOLOJAN E PREȘEDINTE MI SE DATOREAZĂ!
Scris de Daniel Onescu Publicat: 27 mar. 2025, 13:55
Elena Lasconi își asumă demersul prin care POT a încercat suspendarea din funcție a președintelui demisionar al României, Klaus Iohannis. Lasconi spune că mulțumită presiunilor făcute de ea Iohannis a demisionat. Candidata la prezidențiale din partea USR, Elena Lasconi, spune, joi, faptul că Ilie Bolojan a ajuns președinte interimar i se datorează, scrie Mediafax.
Citește și
- 22:41Premierul desemnat, Adrian Veștea, la Realitatea Plus: „N-a fost chiar ușor să iau această decizie, mai ales că propunerea a venit destul de târziu”
- 20:55Tensiuni la Geneva înainte de Summitul G7: Donald Trump și liderii lumii decid soarta economiei globale
- 14:55Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist din România invitat de Casa Albă. Realitatea PLUS, invitat special la SUMMITUL condus de Trump
- 11:39Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























