Elena Udrea, reacție fulger după desemnarea lui Eugen Tomac ca premier: „E convenabil tuturor. Îi urez succes!”

Elena Udrea și Eugen Tomac
Scris de Daniel Onescu Publicat: 4 iun. 2026, 18:57
Elena Udrea a reacționat imediat după anunțul oficial privind desemnarea lui Eugen Tomac pentru funcția de prim-ministru, afirmând că numirea era previzibilă pentru cei familiarizați cu negocierile politice. Udrea, care a colaborat îndeaproape cu Tomac în perioada PMP, l-a descris drept „un om serios, discret și constructiv”.
Citește și
- 20:37Dominic Fritz: „Credem că este nevoie de un POL reformist în România!”
- 19:22Surse: Bolojan nu a fost lăsat să demisioneze de la șefia PNL de către Statul Paralel
- 17:33Rares Bogdan, reacție tranșantă înaintea ședinței decisive din PNL: „Veștea va fi premierul României”
- 17:01Reacție neașteptată a lui Grindeanu după desemnarea lui Veștea în rolul de prim-ministru: „Întrebați-l pe Băsescu”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























