Ion Cristoiu, după victoria Realitatea Plus în instanță, în fața CNA: „Este un semnal că justiția și-a revenit, nu mai este un instrument”

Ion Cristoiu
Scris de Daniel Onescu Publicat: 3 iun. 2026, 17:55
Realitatea Plus a obținut o nouă victorie în fața CNA, după ce instanța a suspendat decizia de întrerupere a emisiei. În exclusivitate, analistul Realitatea Plus, Ion Cristoiu a comentat hotărârea judecătorilor, afirmând că aceasta indică revenirea independenței justiției și evidențiază ceea ce el consideră a fi "abuzurile" comise de CNA.
Citește și
- 19:05Blocaj politic fără precedent. Sorin Grindeanu: „Mi-e greu să cred că vom avea Guvern până la 1 septembrie”
- 11:03Diana Buzoianu cere modificarea Legii vânătorii: Favorizează menținerea acelorași administratori ai fondurilor de vânătoare
- 13:21Laurențiu Botin, mesaj pentru Lucian Mândruță după atacul la Realitatea PLUS: "Mâine-poimâine, poți fi tu în locul celui abuzat"
- 19:01Dan Barna - audiat la DNA în dosarul vaccinurilor anti-COVID
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























