Ministrul Ioana Mihăilă: ”Să fim sinceri, e nevoie de o întărire a instituţiilor de control”

Ministrul Ioana Mihăilă: ”Să fim sinceri, e nevoie de o întărire a instituţiilor de control”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 13 aug. 2021, 08:44
Ministrul Sănătăţii, Ioana Mihăilă, a declarat joi că este nevoie de o "întărire" a instituţiilor "de control" la minister, la Casa Naţională de Asigurări de Sănătate, dar şi în instituţiile subordonate, acest lucru putând duce la economii.
Citește și
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 21:34Anca Alexandrescu: „Primele două partide care au câștigat alegerile trebuie să formeze guvernul”
- 11:22Călin Georgescu, mesaj crucial pentru toți românii: „Tot răul se datorează acelei acțiuni samavolnice din 6 decembrie” - VIDEO
- 14:58Realitatea Medicală, cu Nicole Păcuraru. De luni până vineri, în Matinalul Realitatea Plus – VIDEO
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























