Miruță: "După aproape un an petrecut în funcții de ministru, am ajuns la o concluzie simplă: e foarte mult loc de a se face bine în România

Radu Miruță
Scris de Daniel Onescu Publicat: 5 iun. 2026, 09:21
Radu Miruță, ministrul interimar al Apărării și unuldintre liderii USR, a comentat, pe Facebook, desemnarea lui Eugen Tomac ca premier, într-o postare ce pare a fi o scrisoare de adio de la Guvernul Bolojan.
Citește și
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 21:34Anca Alexandrescu: „Primele două partide care au câștigat alegerile trebuie să formeze guvernul”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























