Nicușor Dan: „Astept de mult votul asta si am votat cu sete”

Nicușor Dan: „Astept de mult votul asta si am votat cu sete”
Candidatul PNL-USR-PLUS la Primăria Capitalei, Nicușor Dan, a declarat duminică, după ce a votat, că și-a exprimat opțiunea „cu sete”.
Candidatul PNL-USR-PLUS la Primăria Capitalei, Nicușor Dan, a declarat duminică, după ce a votat, că și-a exprimat opțiunea „cu sete”.
„Astept de mult votul asta si am votat cu sete. Am votat sa scoatem din primaria Bucurestiului o caracatita de interese, neamuri, cumetri, nasi, fini, prieteni, care au tiunt in subdezvoltare orasul asta. De asta n-au fost in stare sa rezolve apa calda, daramite poluarea si traficul (...) Este o lupta de valori intre decenta si superficialitate fudula”, a declarat Nicușor Dan.
El a venit însoțit la vot de soție și fetiță.
Sursa: Realitatea Din USR
Citește și:
- 19:04 - Ciucu îi vrea pe Băsescu și Nicușor Dan lângă el, pe post de consilieri
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:04 - Guvernul Bolojan, la proba bugetului. Săptămână de foc pentru Coaliție
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

_4f88515c25_a3b9209761.webp)









