Oana Țoiu anunță un contract uriaș, care presupune ”o investiţie şi fonduri de 600 de milioane de euro”

Oana Țoiu
Scris de Daniel Onescu Publicat: 13 mai 2026, 11:27
Ministrul Afacerilor Externe, Oana Ţoiu, a afirmat, miercuri, la finalul unei întâlniri cu omologul său norvegian, că relaţiile bilaterale dintre cele două ţări sunt într-un moment bun, precizând că exporturile de bunuri şi servicii ale antreprenorilor din România către Norvegia reprezintă 700 de milioane de euro. Ţoiu a menţionat că doreşte să fie dezvoltată extinderea antreprenorilor români în Norvegia.
Citește și
- 11:22Călin Georgescu, mesaj crucial pentru toți românii: „Tot răul se datorează acelei acțiuni samavolnice din 6 decembrie” - VIDEO
- 14:58Realitatea Medicală, cu Nicole Păcuraru. De luni până vineri, în Matinalul Realitatea Plus – VIDEO
- 13:51Ciprian Ciucu, audiat la DNA! Edilul, pus sub acuzare pentru luare de mită - SURSE
- 12:52Compania care deține Realitatea Plus a dat în judecată mai mulți membri CNA. PHG Media Invest cere sechestru pe averea lor
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News
























