Șpagă în tren! Deputatul Iulian Bulai: „Mi-a spus să îi dau 70 de lei și să rămână așa. Sunt șocat”

Șpagă în tren! Deputatul Iulian Bulai: „Mi-a spus să îi dau 70 de lei și să rămână așa. Sunt șocat”
Scris de Monica Ghinet Publicat: 8 iul. 2022, 13:31
Deputatul USR - Iulian Bulai spune că i s-a cerut șpagă în tren. Parlamentarul a vrut să circule pe cursa București-Roman. Nu a găsit bilete de vânzare la ghișeu, locurile ar fi fost toate ocupate, dar s-a urcat în tren, moment în care controlorul i-ar fi propus deputatului să îi dea 70 de lei lui, personal, să nu achite prețul întreg, care este 137 de lei. Un bilet cumpărat din gară costă 79 de lei pe ruta București - Roman.
Citește și
- 11:22Călin Georgescu, mesaj crucial pentru toți românii: „Tot răul se datorează acelei acțiuni samavolnice din 6 decembrie” - VIDEO
- 14:58Realitatea Medicală, cu Nicole Păcuraru. De luni până vineri, în Matinalul Realitatea Plus – VIDEO
- 13:51Ciprian Ciucu, audiat la DNA! Edilul, pus sub acuzare pentru luare de mită - SURSE
- 12:52Compania care deține Realitatea Plus a dat în judecată mai mulți membri CNA. PHG Media Invest cere sechestru pe averea lor
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News
























