Apel DISPERAT al fermierilor: roșiile românești riscă să rămână pe câmp. Oamenii nu au unde să-și vândă marfa

Apel DISPERAT al fermierilor: roșiile românești riscă să rămână pe câmp. Oamenii nu au unde să-și vândă marfa
Scris de Realitatea din USR Publicat: 10 iun. 2022, 09:33
Roșiile din solariile românești ar putea sfârși anul acesta pe câmp! Este semnalul disperat pe care-l lansează legumicultorii care, după ce au investit tot anul în producție, vând acum kilogramul de roșii cu 2,5 lei. Între timp, în magazine sau piețe, aceleași roșii se vând chiar și cu 15 lei/kg. Ca să aflăm exact cu ce probleme se confruntă fermierii, echipa Realitatea PLUS a vizitat un solar de roșii din apropierea Capitalei.
Citește și
- 11:15Zi decisivă în Parlament: audierile pentru Guvernul Veștea încep la prânz, votul final - luni seara
- 10:37Ședința Birourilor Permanente Reunite din Parlament a fost SUSPENDATĂ: când vor fi reluate discuțiile
- 10:35Ludovic Orban îl atacă dur pe Nicușor Dan: „Asta se cheamă trădare”
- 10:26Alina Gorghiu îl acuză pe Bolojan că blochează România pentru propriul proiect politic: „O țară nu poate să fie ținută ostatică”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























