BOLOJAN CERE USR-IȘTILOR SĂ VINĂ LA GUVERNARE: AR FI UN LUCRU BUN SĂ ÎNTĂRIM COALIȚIA CU AJUTORUL USR

BOLOJAN CERE USR-IȘTILOR SĂ VINĂ LA GUVERNARE: AR FI UN LUCRU BUN SĂ ÎNTĂRIM COALIȚIA CU AJUTORUL USR
Scris de Realitatea din USR Publicat: 14 mar. 2025, 08:49
De frica suveraniștilor care domină în sondaje, președintele interimar, Ilie Bolojan le cere reziștilor să vină la guvernare. „Ar fi un lucru bun să întărim coaliția cu ajutorul USR pentru că avem o majoritate la limită”, a transmis Bolojan.
Citește și
- 08:14Adrian Veștea nu a primit votul de învestire. Președintele Nicușor Dan va convoca noi consultări
- 07:50George Simion a cerut măsuri concrete înaintea votului din Parlament
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
- 00:59George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























