BOLOJAN: „DE PRINCIPIU, S-A CONVENIT ÎN COALIŢIE SĂ SE CONVOACE ALEGERILE ÎN LUNA NOIEMBRIE”

BOLOJAN: „DE PRINCIPIU, S-A CONVENIT ÎN COALIŢIE SĂ SE CONVOACE ALEGERILE ÎN LUNA NOIEMBRIE”
Scris de Realitatea din USR Publicat: 22 aug. 2025, 18:32
Premierul Ilie Bolojan a declarat că, partidele din Coaliție au decis, în principiu, ca alegerile pentru Primăria Capitalei să aibă loc în luna noimebrie 2025. Șeful Executivului spune că decizia nu este una definitivă.
Citește și
- 11:07Pensionarii, împinși spre datorii după guvernarea Bolojan. Seniorii pierd bani în lipsa indexării
- 11:00Cine este Siegfried Mureșan, propunerea PNL-USR-UDMR ca premier
- 10:53Noi percheziții ale DNA după interceptări în dosarul lui Ciucu. Ce au descoperit anchetatorii - SURSE
- 10:18Nicușor Dan ar putea desemna premierul astăzi: când va fi votul în Parlament
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























