Călin Georgescu, despre moțiunea de cenzură care a dus la căderea Guvernului Bolojan: „Felicitări, a fost un prim pas spre reconciliere națională”

Călin Georgescu
Scris deRealitatea din USR
Publicat14 mai 2026, 22:16
Sursărealitatea.net
”Eu pot să vă spun atât, sunt gata oricând, cum am și demonstrat, să-mi servesc țara, dar nu în orice condiții".
Citește și
- 08:16Nicușor Dan ar putea desemna astăzi noul premier
- 00:04Domnic Fritz, după ce președintele a somat partidele să negocieze pentru un guvern minoritar:”Sunt în contact cu Ilie Bolojan şi Kelemen Hunor”
- 22:01Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
- 21:47Anca Alexandrescu, după picarea Guvernului Veștea: „Ar fi trebuit să treacă. Nu pentru PNL, ci pentru România”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























