Cele mai multe voturi pentru Consiliul General al Municipiului Bucureşti (CGMB) au fost obţinute de Alianţa Dreapta Unită - Exit Poll

Cele mai multe voturi pentru Consiliul General al Municipiului Bucureşti (CGMB) au fost obţinute de Alianţa Dreapta Unită - Exit Poll
Scris de Realitatea din USR Publicat: 9 iun. 2024, 23:07
Cele mai multe voturi pentru Consiliul General al Municipiului Bucureşti (CGMB) au fost obţinute de Alianţa Dreapta Unită (USR - PMP - Forţa Dreptei) - 30%, urmată de Partidul Social Democrat (PSD) - 28% şi Partidul Naţional Liberal (PNL) - 12% şi Alianţa pentru Unirea Românilor (AUR) - 10%, potrivit rezultatelor exit-poll-ului realizat de CURS-Avangarde.
Citește și
- 12:10Ultimatumul dat de PNL lui Adrian Veștea și altor patru liberali de a părăsi partidul a expirat
- 11:15Zi decisivă în Parlament: audierile pentru Guvernul Veștea încep la prânz, votul final - luni seara
- 10:37Ședința Birourilor Permanente Reunite din Parlament a fost SUSPENDATĂ: când vor fi reluate discuțiile
- 10:35Ludovic Orban îl atacă dur pe Nicușor Dan: „Asta se cheamă trădare”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























