Clotilde Armand a cerut dizolvarea Consiliului Local al Sectorului 1 în justiție: ”În acest moment toată Primăria este blocată de majoritatea formată din alianța PNL - PSD”

Clotilde Armand a cerut dizolvarea Consiliului Local al Sectorului 1 în justiție: ”În acest moment toată Primăria este blocată de majoritatea formată din alianța PNL - PSD”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 31 mar. 2022, 08:53
Primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, a declarat, miercuri, că a decis să depună plângeri penale pe numele consilierilor locali din PNL și PSD care refuză votarea bugetului și, în paralel, va depune o solicitare în instanță pentru dizolvarea Consiliului Local. Clotilde Armand a declarat, miercuri, că în urmă cu două luni a fost pus în dezbatere publică proiectul de buget care cuprinde o lungă listă de investiții.
Citește și
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
- 23:25George Simion, în timpul votului din Parlament: ”Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot!”
- 23:21Gheorghe Piperea: „Guvernul Veștea pică. Era un deznodământ previzibil”. Europarlamentarul vorbește despre o posibilă criză politică majoră
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News
























