Colegiul Naţional al PMP a dat undă verde formării unei alianţe politice cu USR şi Forţa Dreptei

Colegiul Naţional al PMP a dat undă verde formării unei alianţe politice cu USR şi Forţa Dreptei
Colegiul Naţional al Partidului Mişcarea Populară a votat, duminică, în unanimitate, crearea unei alianţe politice cu USR şi Forţa Dreptei. Preşedintele formaţiunii, Eugen Tomac, a fost mandatat să reprezinte PMP în relaţia cu cele două partide.
Colegiul Naţional al Partidului Mişcarea Populară a votat, duminică, în unanimitate, crearea unei alianţe politice cu USR şi Forţa Dreptei. Preşedintele formaţiunii, Eugen Tomac, a fost mandatat să reprezinte PMP în relaţia cu cele două partide.
PMP consideră că "polul de dreapta este singura soluţie pentru România", potrivit unei postări pe pagina de Facebook a partidului.
"O alianţă de dreapta este singura soluţie pentru România. Este un proiect curat, un proiect corect, un proiect care oferă românilor o variantă echilibrată la ceea ce ne oferă alianţa neputinţei, formată din cele două partide de la guvernare”, a declarat preşedintele PMP, eurodeputatul Eugen Tomac.
Sursa: Realitatea Din USR
Citește și:
- 11:39 - Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 11:33 - Nicușor Dan, pe urmele lui Băsescu pentru putere. Miza numirii lui Tomac, care este planul făcut la Cotroceni -VIDEO
- 11:30 - PSD vrea la guvernare fără PNL și USR. Noile condiții puse de social-democrați - SURSE
- 09:44 - CCR amână decizia în cazul sesizării PSD privind programul SAFE – surse
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News














