CRIN ANTONESCU ÎȘI RECUNOAȘTE ÎNFRÂNGEREA: ”MĂ RETRAG CU FRUNTEA SUS. OAMENII CARE M-AU VOTAT SĂ DECIDĂ SINGURI CE FAC ÎN TURUL 2”

Antonescu a recunoscut că nu mai are șanse de a prinde finala prezidențială după ce în urma centralizării la BEC a peste 97% dintre procesele verbale
Candidatul comun al coaliției PSD-PNL-UDMR a recunoscut că nu mai are șanse de a prinde finala prezidențială după ce în urma centralizării la BEC a peste 97% dintre procesele verbale a fost depășit de Nicușor Dan, iar diferența crește.
“Voturile au vorbit, cetățenii au vorbit. Plec din această încercare cu fruntea sus. Votul oamenilor trebuie respectat”, a afirmat Crin Antonescu, recunoscând că rezultatul este "ireversibil".
Candidatul comun al Coaliției n-a dorit să facă o recomandare de vot pentru finala prezidențială.
“Probabil că o să mă îndreptați pe cine susțin în turul 2. Nu știu ce va face coaliția, eu nu am fost parte a coaliției. Eu am prezentat un program, niște idei, niște oameni m-au votat, îi îndemn să socotească singuri cu care dintre candidați sunt compatibile ideile pe care le-am prezentat. Îi îndemn să nu stea acasă și îi îndemn pe toți care azi au votat pentru mine să se prezinte la vot”, a comentat el.
1. GEORGE-NICOLAE SIMION - 3.548.352
2. NICUȘOR-DANIEL DAN - 1.824.587
3. GEORGE-CRIN-LAURENȚIU ANTONESCU - 1.823.629
Citește și:
- 15:07 - Analiză integrată finală - Ordonanță de urgență pentru stabilirea unor măsuri referitoare la resursele umane necesare instituțiilor de apărare, ordine publică şi securitate naţională
- 11:22 - Ministerul Educației, fără ministru de două luni. Bolojan ar amâna numirea ca să poată tăia veniturile
- 11:18 - Cristian Tudor Popescu, despre prestația lui Nicușor Dan la Washington: "Mi-e rușine de rușinea lui"
- 10:57 - România, 85% din cazurile de rujeolă din Europa. Ministrul Sănătății: „Dezinformarea este la cote alarmante”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News











