Dacian Cioloș: Vom avea colaborări cu PNL când o să știm că nu sunt cu un PSD deghizat în galben-albastru

Dacian Cioloș: Vom avea colaborări cu PNL când o să știm că nu sunt cu un PSD deghizat în galben-albastru
Scris de Daniel Onescu Publicat: 24 aug. 2020, 18:21
Dacian Cioloș, co-președintele USR-PLUS, a avut luni o reacție la articolul scris de Costel Alexe, deputat PNL și ministrul Mediului, în care își pune întrebarea „Cum vom guverna 4 ani cu un partener care acum ne consideră adversarul absolut?”, vorbind în mod particular despre alegerile din Iași. Astfel, liderul PLUS spune că este în favoarea unității dreptei, dar fără ca aceasta să-i conțină pe membrii PSD care s-au înscris în PNL.
Citește și
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
- 00:59George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News
























