DEMISIE DE RĂSUNET ÎN GUVERNUL BOLOJAN. BOGDAN MÎNDRESCU A RENUNȚAT LA FUNCȚIE

DEMISIE DE RĂSUNET ÎN GUVERNUL BOLOJAN. BOGDAN MÎNDRESCU A RENUNȚAT LA FUNCȚIE
Scris de Realitatea din USR Publicat: 2 sept. 2025, 11:56
Guvernul condus de Ilie Bolojan înregistrează prima demisie importantă. Vorbim de Bogdan Mîndrescu, secretar de stat în Ministerul Transporturilor, care a decis să renunțe la funcție pentru a prelua conducerea Companiei Naționale Aeroporturi București (CNAB). Decizia a fost publicată astăzi în Monitorul Oficail.
Citește și
- 13:41PSD lansează un atac dur la adresa PNL, USR și UDMR: „Schimbă regulile doar ca să rămână la putere”
- 13:10Termen decisiv în dosarul lui Călin Georgescu. Contestația ajunge luni în fața judecătorilor
- 13:07Siegfried Mureșan, premierul propus de PNL-USR-UDMR: „Putem lucra cu succes pe urgențele țării”
- 13:03Nicușor Dan a convocat CSAT pentru luni. Deciziile importante aflate pe ordinea de zi
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























