Germania trimite trupe în Polonia cu scopul de a întări granița. Anunțul Ministerului Apărării de la Berlin

Germania trimite trupe în Polonia cu scopul de a întări granița. Anunțul Ministerului Apărării de la Berlin
Scris de Realitatea din USR Publicat: 15 dec. 2025, 08:35
Germania trimite trupe în Polonia, cu scopul de a întări granița de est cu Belarus și Rusia. Principala misiune a militarilor nemți va fi să sape tranșee.
Citește și
- 22:01Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
- 20:59Dumitru Coarnă, după consultările de la Palatul Cotroceni: „Nicușor Dan ne-a dat de înțeles că vom avea guvern PSD”
- 19:50PNL a votat schimbarea a 12 lideri de filiale. Ilie Bolojan scapă de liberalii din tabăra Veștea
- 19:48Președintele UDMR aruncă bomba: ”Nu există lege pentru organizarea alegerilor anticipate”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























