Ilie Bolojan, contract cu bani din SAFE pentru Digi România, dupa seria de interviuri: aproape 200 de milioane de euro de la Guvern

Ilie Bolojan
Scris deRealitatea din USR
Publicat3 iun. 2026, 08:05
Sursărealitatea.net
Guvernul Bolojan a anunțat că încheie un contract de aproape 200 de milioane de euro cu Digi România, în cadrul programului SAFE! Până acum, DIGI a fost televiziunea de casă a premierului. În loc să organizeze conferințe de presă, Ilie Bolojan a preferat în mai multe rânduri să facă anunțuri importante pentru țară la DIGI FM și DIGI 24. Realitatea PLUS a cerut un punct de vedere de la Ilie Bolojan, însă nu am primit un răspuns până la această oră.
Citește și
- 11:31Nicușor Dan ar urma să desemneze noul premier cel târziu mâine. Șeful statului pleacă în Polonia - SURSE
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 10:06Nicușor Dan convoacă consultări la Cotroceni pentru desemnarea unui nou premier: calendarul discuțiilor cu partidele
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























