ILIE BOLOJAN, DESPRE COALIȚIE: ”ESTE ÎN INTERESUL ROMÂNIEI SĂ AVEM O GUVERNARE STABILĂ, DAR NU O STABILITATE DIN ASTA MORMÂNTALĂ”

ILIE BOLOJAN, DESPRE COALIȚIE: ”ESTE ÎN INTERESUL ROMÂNIEI SĂ AVEM O GUVERNARE STABILĂ, DAR NU O STABILITATE DIN ASTA MORMÂNTALĂ”
Scris de Realitatea din USR Publicat: 18 oct. 2025, 13:39
Premierul Ilie Bolojan a vorbit, vineri, despre relaţiile din coaliţie și a subliniat că ”este în interesul României să avem o guvernare stabilă, dar nu o stabilitate din asta mormântală, care nu face nimic, care se blochează, care e gripată în permanenţă”. Șeful Executivului a menționat că ”dacă s-ar şubrezi numărul de parlamentari ai coaliţiei, guvernarea ar fi mai dificilă”.
Citește și
- 14:54Ironii în rafală de la Elena Udrea pentru Siegfried Mureșan. Mesajul care a făcut furori online
- 14:51Ora 18.00. Nicușor Dan a convocat liderii PSD, PNL, USR, UDMR și pe cel al minorităților naționale la Cotroceni
- 13:41PSD lansează un atac dur la adresa PNL, USR și UDMR: „Schimbă regulile doar ca să rămână la putere”
- 13:10Termen decisiv în dosarul lui Călin Georgescu. Contestația ajunge luni în fața judecătorilor
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























