ILIE BOLOJAN, DESPRE FACTURILE LA ENERGIE: ”AR TREBUI SĂ SCADĂ DIN A DOUA JUMĂTATE A ANULUI VIITOR”

ILIE BOLOJAN, DESPRE FACTURILE LA ENERGIE: ”AR TREBUI SĂ SCADĂ DIN A DOUA JUMĂTATE A ANULUI VIITOR”
Scris de Realitatea din USR Publicat: 30 sept. 2025, 07:30
Premierul României, Ilie Bolojan, a declarat, luni seara, că facturile la energie ar trebui să scadă din a doua jumătate a anului viitor, după ce vor intra în funcțiune unități de stocare a energiei.
Citește și
- 14:45Ilie Bolojan, după consultările de la Cotroceni: PNL propune un „pact pentru România”. Partidul a pus pe masă două variante de guvern minoritar
- 14:42George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Singura variantă este guvern cu premier AUR”. Ce spune despre alte posibile scenarii
- 14:39George Simion respinge acuzațiile privind o posibilă înțelegere cu PSD: „Nu a existat o astfel de propunere”
- 14:35Ședință decisivă în PNL după consultările de la Cotroceni: liderii liberali se reunesc la ora 18.00
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























