ILIE BOLOJAN, DESPRE FACTURILE LA ENERGIE: ”AR TREBUI SĂ SCADĂ DIN A DOUA JUMĂTATE A ANULUI VIITOR”

ILIE BOLOJAN, DESPRE FACTURILE LA ENERGIE: ”AR TREBUI SĂ SCADĂ DIN A DOUA JUMĂTATE A ANULUI VIITOR”
Scris de Realitatea din USR Publicat: 30 sept. 2025, 07:30
Premierul României, Ilie Bolojan, a declarat, luni seara, că facturile la energie ar trebui să scadă din a doua jumătate a anului viitor, după ce vor intra în funcțiune unități de stocare a energiei.
Citește și
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 10:06Nicușor Dan convoacă consultări la Cotroceni pentru desemnarea unui nou premier: calendarul discuțiilor cu partidele
- 09:03Ce cadouri au voie să păstreze miniștrii și demnitarii. Noile reguli publicate în Monitorul Oficial și lista darurilor interzise
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News
























