Kelemen Hunor: Facem o coaliție funcțională până în martie–aprilie.Trebuie să găsim soluții pentru PNRR și SAFE-VIDEO

Kelemen Hunor
Scris de Daniel Onescu Publicat: 16 mai 2026, 09:24
Kelemen Hunor a declarat că o coaliție funcțională ar putea fi făcută până anul viitor în luna martie sau aprilie. Președintele UDMR subliniat că România trece printr-o perioadă dificilă, iar prioritare sunt programul SAFE, bugetul țării și programele din PNRR.
Citește și
- 15:14Noul protejat al lui Bolojan, atac total la Grindeanu: "PSD face și desface singur"
- 14:03Scandal în coaliție! Claudiu Manda îl atacă dur pe Bolojan: „Ați căutat un pretext ca să nu vă țineți de cuvânt”
- 13:17Zi decisivă pentru formarea Guvernului: PNL, USR și UDMR fac ultimele calcule înainte de desemnarea premierului
- 09:20Ninel Peia, acuzații dure la adresa lui Ilie Bolojan: miza ascunsă din negocierile pentru guvern
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























