Liviu Negoiță nu se mai înscrie în cursa pentru Primăria Capitalei. Fostul edil de sector a invocat „abuzurile uriașe” la adresa candidaților independenți sau ajutați de partide mai mici

Liviu Negoiță nu se mai înscrie în cursa pentru Primăria Capitalei. Fostul edil de sector a invocat „abuzurile uriașe” la adresa candidaților independenți sau ajutați de partide mai mici
Scris de Realitatea din USR Publicat: 13 nov. 2025, 14:43
Liviu Negoiță, candidatul PUSL la Primăria Capitalei, și-a anunțat oficial decizia de a nu se mai înscrie în cursa pentru fotoliul de primar general. Decizia sa vine în semn de protest față de „abuzurile uriașe” la adresa candidaților independenți sau susținuți de partide mai mici.
Citește și
- 19:50PNL a votat schimbarea a 12 lideri de filiale. Ilie Bolojan scapă de liberalii din tabăra Veștea
- 19:48Președintele UDMR aruncă bomba: ”Nu există lege pentru organizarea alegerilor anticipate”
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























