Ministrul Afacerilor Externe, Bogdan Aurescu: ”România este alături de Ucraina. Încălcarea gravă a dreptului internaţional de către Rusia va avea un preţ mare”

Ministrul Afacerilor Externe, Bogdan Aurescu: ”România este alături de Ucraina. Încălcarea gravă a dreptului internaţional de către Rusia va avea un preţ mare”
Scris de Realitatea din USR Publicat: 24 feb. 2022, 09:00
Ministrul Afacerilor Externe, Bogdan Aurescu, a transmis, printr-un mesaj pe Twitter, că România este alături de Ucraina şi că aliaţii vor decide "cele mai potrivite măsuri pentru securitatea şi siguranţa comunităţii euroatlantice".
Citește și
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
- 00:59George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News
























