Ministrul Apărării, întâlnire cu oficialii NATO la Bruxelles. Discuții cruciale despre securitatea pe Flancul Estic

Ministrul Apărării, întâlnire cu oficialii NATO la Bruxelles. Discuții cruciale despre securitatea pe Flancul Estic
Scris de Daniel Onescu Publicat: 12 feb. 2026, 13:40
Radu Miruță s-a întâlnit, miercuri, la Bruxelles, cu oficialii NATO, printre care și asistentul secretarului general pentru Securitate și Informații. Discuțiile s-au concentrat pe riscurile de securitate de pe Flancul Estic al NATO, în special în zona Mării Negre.
Citește și
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
- 00:59George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News
























