MINISTRUL DEZVOLTĂRII LE-A PUS GÂND RĂU ȘOFERILOR INDISCIPLINAȚI: CINE NU-ȘI PLĂTEȘTE AMENDA, RĂMÂNE FĂRĂ PERMIS!

MINISTRUL DEZVOLTĂRII LE-A PUS GÂND RĂU ȘOFERILOR INDISCIPLINAȚI: CINE NU-ȘI PLĂTEȘTE AMENDA, RĂMÂNE FĂRĂ PERMIS!
Cseke Attila le-a pus gând rău șoferilor care nu își plătesc amenzile de circulație! Participanții la trafic ar putea rămâne fără permis de acum înainte. Ministrul Dezvoltării susține că în România, oamenii își plătesc amenzile de circulație în proporție de sub 40%, în timp ce în restul Europei - proporția e de peste 90%.
Cseke Attila le-a pus gând rău șoferilor care nu își plătesc amenzile de circulație! Participanții la trafic ar putea rămâne fără permis de acum înainte. Ministrul Dezvoltării susține că în România, oamenii își plătesc amenzile de circulație în proporție de sub 40%, în timp ce în restul Europei - proporția e de peste 90%.
În timp ce străzile din România nu arată ca cele din Europa, ministrul Dezvoltării a oferit alte state europene ca exemple pentru șoferi.
Astfel, a transmis că în cazul în care un șofer nu și-a plătit amenda timp de 90 de zile să i se suspende permisul de conducere.
Sursa: Realitatea Din UDMR
Citește și:
- 11:56 - Senator Ninel PEIA: Scutul capitalului românesc în fața colonialismului corporatist!
- 11:39 - Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 11:33 - Nicușor Dan, pe urmele lui Băsescu pentru putere. Miza numirii lui Tomac, care este planul făcut la Cotroceni -VIDEO
- 11:30 - PSD vrea la guvernare fără PNL și USR. Noile condiții puse de social-democrați - SURSE
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News














