Ministrul Mediului cere pedepse mai mari pentru faptele de ultraj împotriva pădurarilor. Tanczos Barna: Va duce la descurajarea actelor de agresiune asupra silvicultorilor

Ministrul Mediului cere pedepse mai mari pentru faptele de ultraj împotriva pădurarilor. Tanczos Barna: Va duce la descurajarea actelor de agresiune asupra silvicultorilor
Scris de Realitatea din USR Publicat: 5 mai 2021, 08:40
Ministrul Mediului, senatorul Tanczos Barna, a depus un proiect de lege care prevede majorarea pedepselor pentru faptele de ultraj comise la adresa pădurarilor. Practic, potrivit proiectului, personalul silvic este inclus, alături de polițiști și jandarmi, în categoria personalului pentru care sunt înăsprite pedepsele de ultraj, potrivit unui anunț publicat pe pagina de Facebook a Ministerului Mediului.
Citește și
- 21:18Anca Alexandrescu: „Nici mâine nu vom avea guvern. România este în haos, neguvernată și neguvernabilă”
- 19:41Gheorghe Piperea aruncă în aer negocierile pentru noul guvern: „Va fi o nouă încercare ratată”
- 19:07România, în haos din cauza crizei politice. Oamenii și-au pierdut încrederea, iar pensionarii se tem de viitor
- 16:59După Grindeanu, și Radu Oprea o pune la zid pe Oana Gheorghiu: „Vorbește mai mult din propria imaginație decât pe baza faptelor”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























