MINISTRUL MEDIULUI, DIANA BUZOIANU, VREA AMENZI USTURĂTOARE PENTRU CEI CARE HRĂNESC URȘI

MINISTRUL MEDIULUI, DIANA BUZOIANU, VREA AMENZI USTURĂTOARE PENTRU CEI CARE HRĂNESC URȘI
Scris de Daniel Onescu Publicat: 6 iul. 2025, 18:35
Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a declarat că problema gestionarii populației de urși din România este complexă și nu poate fi rezolvată doar prin vânătoare, ci prin prevenție, sancțiuni mai dure și implicarea autorităților locale.
Citește și
- 19:14Nicușor Dan vrea guvern nou până marți, când începe vacanța parlamentară: Aștept ca partidele să vină mâine cu soluții
- 15:42Profeția lui Călin Georgescu începe să prindă contur: apă cu porția și facturi de patru ori mai mari
- 15:38Grindeanu, Bolojan și Fritz, negocieri cruciale la Vila Lac înainte de anunțul lui Nicușor Dan
- 15:14Noul protejat al lui Bolojan, atac total la Grindeanu: "PSD face și desface singur"
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























