Peste 1.500 de primării au intrat în grevă, iar edilii vin la București pentru a discuta cu premierul Bolojan

Peste 1.500 de primării au intrat în grevă, iar edilii vin la București pentru a discuta cu premierul Bolojan
Scris de Realitatea din USR Publicat: 10 feb. 2026, 10:31
Premierul Ilie Bolojan ajunge marți față în față cu primarii, pe fondul scandalului uriaș legat de majorarea taxelor locale
Citește și
- 12:42Cutremur în PNL. LISTA liberalilor care ar urma să fie excluși din partid - SURSE
- 11:31Nicușor Dan ar urma să desemneze noul premier cel târziu mâine. Șeful statului pleacă în Polonia - SURSE
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























