PREMIERUL ILIE BOLOJAN A SEMNAT CU REPREZENTANȚII BEI UN CONTRACT DE FINANȚARE ÎN VALOARE DE 500 DE MILIOANE DE EURO PENTRU AUTOSTRADA SIBIU-PITEȘTI

PREMIERUL ILIE BOLOJAN A SEMNAT CU REPREZENTANȚII BEI UN CONTRACT DE FINANȚARE ÎN VALOARE DE 500 DE MILIOANE DE EURO PENTRU AUTOSTRADA SIBIU-PITEȘTI
Scris de Realitatea din USR Publicat: 8 oct. 2025, 14:39
Prim-ministrul Ilie Bolojan a primit miercuri, la Palatul Victoria, delegația Băncii Europene de Investiții (BEI), aflată în vizită în România cu prilejul semnării contractului de finanțare în valoare de 500 de milioane de euro, reprezentând prima tranșă dintr-un pachet total de un miliard de euro pentru construcția autostrăzii A1 Sibiu-Pitești.
Citește și
- 14:54Ironii în rafală de la Elena Udrea pentru Siegfried Mureșan. Mesajul care a făcut furori online
- 14:51Ora 18.00. Nicușor Dan a convocat liderii PSD, PNL, USR, UDMR și pe cel al minorităților naționale la Cotroceni
- 13:41PSD lansează un atac dur la adresa PNL, USR și UDMR: „Schimbă regulile doar ca să rămână la putere”
- 13:10Termen decisiv în dosarul lui Călin Georgescu. Contestația ajunge luni în fața judecătorilor
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























