Președintele Iohannis are o nouă rundă de discuții la cel mai înalt nivel cu liderii europeni

Președintele Iohannis are o nouă rundă de discuții la cel mai înalt nivel cu liderii europeni
Scris de Realitatea din USR Publicat: 19 mai 2021, 15:36
Preşedintele Klaus Iohannis are, miercuri, o videoconferinţă cu preşedintele Consiliului European, Charles Michel, şi cu un grup de lideri europeni, discuţiile vizând coordonarea la nivelul UE în contextul pandemiei de COVID-19, obiectivele climatice ale Uniunii, relaţiile Uniunii Europene cu Federaţia Rusă şi cele cu Marea Britanie.
Citește și
- 08:16Liderii PSD au ieșit la atac după negocierile eșuate. Atac dur la adresa lui Bolojan: „Își bate joc de români!”
- 23:27Lider PSD: ”Domnule Bolojan, aţi mințit din nou! L-aţi minţit de două ori pe preşedintele României”
- 23:22Alexandru Rogobete: ”Domnule Bolojan, opriți-vă! România nu este sat fără câini. Oamenii acestei țări merită mai mult decât spectacol politic”
- 22:02Criză politică majoră: AUR cere suspendarea președintelui Nicușor Dan după eșecul negocierilor
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News
























