Prima măsură a lui Nicușor Dan în lupta cu virusul: Decalarea programului de lucru în companii trebuie făcută ”în cel mai scurt timp posibil”

Prima măsură a lui Nicușor Dan în lupta cu virusul: Decalarea programului de lucru în companii trebuie făcută ”în cel mai scurt timp posibil”
Scris de Realitatea din USR Publicat: 30 oct. 2020, 11:56
Primarul general, Nicuşor Dan, a afirmat, joi seară, că ”oamenii din sistemul medical sunt la limita puterilor” şi trebuie extinse acţiunile pentru limitarea răspândirii pandemiei. Primarul general consideră că trebuie să fie identificate cât mai repede posibilele cazuri de infectare şi contacţii acestor persoane, iar în plan social decalarea programului de lucru în companii trebuie făcută ”în cel mai scurt timp posibil”.
Citește și
- 20:46Șanse mici de a avea un executiv înainte de septembrie. Noi negocieri pentru guvern, la Palatul Cotroceni. – SURSE
- 18:39Traian Băsescu surprinde cu favorita sa la Cupa Mondială: „Fantezia lor face diferența”
- 18:35Reprezentanții Ministerului Finanțelor, optimiști după discuțiile cu oficialii Fitch Ratings
- 16:37Președintele Nicușor Dan laudă activitatea procurorilor: „Vedem rezultate în dosarele importante”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























