RADU MIRUȚĂ A DAT AFARĂ 21 DE ADMINISTRATORI SPECIALI AI UNOR COMPANII ALE STATULUI: AVEAU SALARIUL ȘI DE 300 DE MILIOANE VECHI ȘI NU AU PUTUT SĂ-MI DEA UN RAPORT DE ACTIVITATE

RADU MIRUȚĂ A DAT AFARĂ 21 DE ADMINISTRATORI SPECIALI AI UNOR COMPANII ALE STATULUI: AVEAU SALARIUL ȘI DE 300 DE MILIOANE VECHI ȘI NU AU PUTUT SĂ-MI DEA UN RAPORT DE ACTIVITATE
Scris de Realitatea din USR Publicat: 10 sept. 2025, 10:12
Ministrul Economiei Radu Miruță a anunțat marți seara că a demis 21 de administratori speciali ai unor companii ale statului: „Aveau salariul și de 300 de milioane vechi (n.r.-30.000 lei)”.
Citește și
- 09:20Ninel Peia, acuzații dure la adresa lui Ilie Bolojan: miza ascunsă din negocierile pentru guvern
- 08:20Mihai Fifor acuză USR că blochează formarea Guvernului: „Când România are nevoie de stabilitate, voi produceți haos”
- 08:14Președintele Nicușor Dan rupe tăcerea după valul de critici: „Tot ce fac este pentru România”
- 22:18Toni Neacșu, la Realitatea Plus: „Guvernul monocolor PSD, condus de Sorin Grindeanu, este singura variantă matematică posibilă”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























