ROMÂNIA VA RELUA EXPLOATAREA GRAFITULUI LA BAIA DE FIER. STATUL RĂMÂNE BENEFICIARUL LICENȚEI

ROMÂNIA VA RELUA EXPLOATAREA GRAFITULUI LA BAIA DE FIER. STATUL RĂMÂNE BENEFICIARUL LICENȚEI
Scris de Realitatea din USR Publicat: 8 aug. 2025, 18:59
Ministrul Economiei, Radu Miruță, a anunțat vineri că România va putea relua exploatarea grafitului din perimetrul Ungurelașu–Polovragi, județul Gorj. Statul român rămâne titularul licenței, potrivit unei hotărâri de Guvern adoptate în ședința Executivului.
Citește și
- 14:45Ilie Bolojan, după consultările de la Cotroceni: PNL propune un „pact pentru România”. Partidul a pus pe masă două variante de guvern minoritar
- 14:42George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Singura variantă este guvern cu premier AUR”. Ce spune despre alte posibile scenarii
- 14:39George Simion respinge acuzațiile privind o posibilă înțelegere cu PSD: „Nu a existat o astfel de propunere”
- 14:35Ședință decisivă în PNL după consultările de la Cotroceni: liderii liberali se reunesc la ora 18.00
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























