ROMÂNIA VA RELUA EXPLOATAREA GRAFITULUI LA BAIA DE FIER. STATUL RĂMÂNE BENEFICIARUL LICENȚEI

ROMÂNIA VA RELUA EXPLOATAREA GRAFITULUI LA BAIA DE FIER. STATUL RĂMÂNE BENEFICIARUL LICENȚEI
Scris de Realitatea din USR Publicat: 8 aug. 2025, 18:59
Ministrul Economiei, Radu Miruță, a anunțat vineri că România va putea relua exploatarea grafitului din perimetrul Ungurelașu–Polovragi, județul Gorj. Statul român rămâne titularul licenței, potrivit unei hotărâri de Guvern adoptate în ședința Executivului.
Citește și
- 23:39Schimbare de plan pentru salariile bugetarilor. De ce refuză Eugen Tomac să trimită legea în Parlament
- 18:00Eugen Tomac și-a publicat programul de guvernare. Care este prioritatea ZERO a cabinetului său
- 14:28Țara e în pericol: noul avertisment al președintelui
- 14:21Petrișor Peiu: „Românii suportă costul greșelilor!”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























