Scandal în USR, o nouă rundă. Drulă îi transmite lui Cioloș că e lipsit de demnitate și de decență

Scandal în USR, o nouă rundă. Drulă îi transmite lui Cioloș că e lipsit de demnitate și de decență
Scris de Daniel Onescu Publicat: 15 iun. 2022, 08:27
Scandalul și acuzațiile în USR continuă, după plecarea din partid a lui Dacian Cioloș și conturarea tot mai clară a intenției sale de a "rupe" formațiune politică. Liderul interimar Cătălin Drulă a confirmat scenariile și l-a atacat din nou pe fostul lider, afirmînd că este incapabil să construiască și că are un plan nedemn.
Citește și
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
- 00:59George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News
























