Ședință de urgență la partide, după scandalul din Parlament. Pe 20 aprilie PSD decide dacă iese de la guvernare- SURSE

Ședință de urgență la partide, după scandalul din Parlament. Pe 20 aprilie PSD decide dacă iese de la guvernare- SURSE
Scris deRealitatea din USR
Publicat23 mar. 2026, 12:27
Sursărealitatea.net
Astăzi se decide soarta coaliției! Principalele partide ale puterii intră în ședințe paralele ca să analizeze atacurile și blocajele din ultima perioadă. Social-democrații se reunesc în ședință la ora 10:00 ca să adopte calendarul consultării interne. De asemenea, ședințe sunt programate și la PNL și USR.
Citește și
- 23:39Schimbare de plan pentru salariile bugetarilor. De ce refuză Eugen Tomac să trimită legea în Parlament
- 18:00Eugen Tomac și-a publicat programul de guvernare. Care este prioritatea ZERO a cabinetului său
- 14:28Țara e în pericol: noul avertisment al președintelui
- 14:21Petrișor Peiu: „Românii suportă costul greșelilor!”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























