Țoiu: Parteneriatul cu SUA e mai puternic atunci când investim în mințile strălucite ale tinerilor noștri

Oana Țoiu
Scris de Daniel Onescu Publicat: 24 apr. 2026, 13:23
Parteneriatul cu Statele Unite este mai puternic atunci când investim în mințile strălucite ale tinerilor noștri, a declarat ministrul Afacerilor Externe, Oana Țoiu, care, alături de ambasadorul Statelor Unite la București, Darryl Nirenberg, a co-prezidat joi reuniunea extraordinară a Consiliului Director al Comisiei Fulbright Româno-Americane.
Citește și
- 08:16Nicușor Dan ar putea desemna astăzi noul premier
- 00:04Domnic Fritz, după ce președintele a somat partidele să negocieze pentru un guvern minoritar:”Sunt în contact cu Ilie Bolojan şi Kelemen Hunor”
- 22:01Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
- 21:47Anca Alexandrescu, după picarea Guvernului Veștea: „Ar fi trebuit să treacă. Nu pentru PNL, ci pentru România”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























