Vlad Voiculescu râde de PSD: ”Au rămas azi și cu mine și fără pensii speciale”

Vlad Voiculescu râde de PSD: ”Au rămas azi și cu mine și fără pensii speciale”
Ministrul Sănătății, Vlad Voiculescu, a postat miercuri, pe pagina sa de Facebook, un mesaj ironic la adresa parlamentarilor PSD, după ce a „supraviețuit” moțiunii simple inițiate de social-democrați și după ce parlamentarii PSD au votat eliminarea pensiilor speciale ale senatorilor și deputaților. „Înțeleg eu bine că astăzi parlamentarii PSD au rămas și cu mine la minister și fără pensii speciale?”, a scris Vlad Voiculescu pe FB. Plenul Camerei Deputaţilor a respins, miercuri, moţiunea simplă pe Sănătate, depusă de PSD, cu 140 de voturi "pentru", 161 "împotrivă" şi o abţinere. PSD a cerut demisia lui Vlad Voiculescu din funcția de ministru.
Citește și
- 18:33Votul pentru Guvernul Veștea, sub semnul întrebării. PSD ia în calcul amânarea procedurii, după anunțul lui George Simion-SURSE
- 18:21Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
- 17:31Liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa partidului său: „România are nevoie de un guvern!”
- 17:23Adrian Veștea discută cu George Simion. Soarta noului Guvern se decide la sediul AUR
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News























