Zamfirescu: „Pe vremea lui Ceaușescu făceam coadă la benzină. Erau cozi de câte o zi jumătate” - VIDEO

Florin Zamfirescu
Scris deRealitatea din USR
Publicat6 apr. 2026, 10:46
Sursărealitatea.net
Florin Zamfirescu a povestit în exclusivitate pentru Realitatea PLUS, la Culisele Statului Paralel, despre restricțiile dure pe care le-a impus Ceaușescu la ultima criză de carburanți. Actorul a spus că, alături de alți colegi, făceau cu rândul la cozile kilometrice de la pompă.
Citește și
- 19:14Nicușor Dan vrea guvern nou până marți, când începe vacanța parlamentară: Aștept ca partidele să vină mâine cu soluții
- 15:42Profeția lui Călin Georgescu începe să prindă contur: apă cu porția și facturi de patru ori mai mari
- 15:38Grindeanu, Bolojan și Fritz, negocieri cruciale la Vila Lac înainte de anunțul lui Nicușor Dan
- 15:14Noul protejat al lui Bolojan, atac total la Grindeanu: "PSD face și desface singur"
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























