Clotilde Armand după cutremur: ”Niciun primar, niciun parlament, niciun Guvern și nici un președinte de țară n-au luat problema prea în serios”

Clotilde Armand după cutremur: ”Niciun primar, niciun parlament, niciun Guvern și nici un președinte de țară n-au luat problema prea în serios”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 3 nov. 2022, 14:23
Primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, susține că în sectorul pe care îl păstorește se află cele mai multe clădiri cu risc seismic, dar autoritățile locale nu pot interveni. Primarul arată că, în ultimii 32 de ani, toate autoritățile centrale s-au bazat pe ”noroc” și au sperat să nu fie nevoie de reconsolidarea blocurilor.
Citește și
- 18:36Scântei în Parlament: Alexandru Rafila (PSD) și Ștefan Lőrincz (USR), replici tăioase pe tema Cabinetului Veștea și a „moștenirii” Bolojan
- 10:35Ludovic Orban îl atacă dur pe Nicușor Dan: „Asta se cheamă trădare”
- 10:05Disperarea lui Bolojan, vrea să rămână la butoane până în toamnă
- 09:53Congres Extraordinar PNL: Bolojan, candidat unic pentru conducerea partidului. 2.500 de delegați, așteptați la vot
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























