Clotilde Armand face ordine în primărie: ”Pentru unii funcționari din primărie era un business să închidă ochii la această afacere ilegală”

Clotilde Armand face ordine în primărie: ”Pentru unii funcționari din primărie era un business să închidă ochii la această afacere ilegală”

Clotilde Armand face ordine în primărie: ”Pentru unii funcționari din primărie era un business să închidă ochii la această afacere ilegală”

Scris de Daniel Onescu Publicat: 24 feb. 2021, 14:54

Primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, anunță faptul că erviciul Disciplina în Construcții și Afișajul Stradal din cadrul Poliția Locală Sector 1 a dat amenzi în valoare de 500.000 lei pentru toate firmele de publicitate care au încălcat legea. Primarul arată că unii funcționari din Primărie închideau ochii și făcuseră din afișajul stradal un business.

Primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, anunță faptul că erviciul Disciplina în Construcții și Afișajul Stradal din cadrul Poliția Locală Sector 1 a dat amenzi în valoare de 500.000 lei pentru toate firmele de publicitate care au încălcat legea. Primarul arată că unii funcționari din Primărie închideau ochii și făcuseră din afișajul stradal un business.

”După câteva săptămâni de luptă, Serviciul Disciplina în Construcții și Afișajul Stradal din cadrul Poliția Locală Sector 1 a dat amenzi în valoare de 500.000 lei pentru toate firmele de publicitate care nu au respectat legea și nu aveau autorizații pentru publicitate stradală. Gata cu mesh-uri, bannere, prisme și alte improvizații care ne sufocă orașul. Continuăm acțiunea noastră până când toate reclamele ilegale din Sectorul 1 vor fi date jos.

PS: Pentru unii funcționari din primărie era un business să închidă ochii la această afacere ilegală, pentru mine nu.”, scrie Clotilde Armand.

Sursa: Realitatea Din USR

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

Politica Interna - nationala

Mai multe știri din Politica Interna - locala