Dominic Fritz, primarul Timișoarei: "Suntem într-o situaţie în care ambulanţele abia mai reuşesc să facă faţă”

Dominic Fritz, primarul Timișoarei: "Suntem într-o situaţie în care ambulanţele abia mai reuşesc să facă faţă”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 10 nov. 2020, 15:14
Primarul municipiului Timişoara, Dominic Fritz, a declarat, marţi, în cadrul unei conferinţe de presă, că ambulanţele abia mai fac faţă pentru transportul pacienţilor cu COVID-19, iar Primăria va pregăti microbuze de la Societatea de Transport Public pe care le va pune la dispoziţia Serviciului Judeţean de Ambulanţă Timiş, conform News.ro.
Citește și
- 08:03Nicușor Dan răspunde ferm amenințărilor cu suspendarea: „Nu e cazul”. Mesaj clar despre negocierile pentru noul Guvern
- 14:03Scandal în coaliție! Claudiu Manda îl atacă dur pe Bolojan: „Ați căutat un pretext ca să nu vă țineți de cuvânt”
- 08:14Președintele Nicușor Dan rupe tăcerea după valul de critici: „Tot ce fac este pentru România”
- 14:21Ludovic Orban îl somează pe Nicușor Dan: „Nu îl desemnați premier pe Grindeanu!”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























