Panaitescu revine în Prefectura Galați cu susținerea USR

Panaitescu revine în Prefectura Galați cu susținerea USR
Paul Cristea şi Andra Mihaela Costache sunt numiți în cele două funcții de subprefect
Astăzi, 03 martie 2021, în şedinţa de guvern au fost făcute numirile prefectului şi celor doi subprefecţi ai judeţului Galaţi, după eliberarea din funcțiilor de prefect și subprefect deținute de Eugen Hristache, respectiv Viorica David.
Funcţia de prefect va fi ocupată de Gabriel - Aurelian Panaitescu, la propunerea USR. Fotoliile de subprefecţi vor fi ocupate de Paul Cristea şi Andra Mihaela Costache, ambii susținuți de PNL.
„Desemnarea celor doi liberali - cu suficientă şi dovedită experienţă, fiecare dintre ei, în cadrul structurilor interne ale partidului - s-a bazat, în egală măsură, pe o experienţă profesională, managerială şi administrativă specifică“, se arăta într-un comunicat de presă al PNL Galaţi.
Gabriel - Aurelian Panaitescu a mai ocupat funcția de prefect, din octombrie 2016 până în decembrie 2017, acesta având statutul de înalt funcţionar public, fiind la un moment dat și inspector în cadrul Secretariatului General al Guvernului. Panaitescu a fost și subprefect al Galațiului, cu susținerea PNL, în perioada Guvernării USL.
Cei trei vor depune jurământul, mâine, joi, 04 martie 2021.
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 08:41 - Ciprian Ciucu, după întâlnirea cu Robert Negoiță: Ideea este să ne compatibilizăm viziunile și să stabilim ce facem mai departe
- 08:35 - Bogdan Ivan, mesaj din mijlocul protestului minerilor de la CE Oltenia: „Tranziția energetică nu poate fi făcută peste noapte”
- 17:47 - Consilierii PSD susțin proiectele de dezvoltare ale Capitalei și cer timp suplimentar pentru pregătirea hotărârilor CGMB
- 08:12 - Zi crucială pentru Guvernul Bolojan: PSD și Coaliția se reunesc în ședințe decisive
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News










