PNL nu îl va mai susține pe Nicușor Dan la alegerile locale!
31 ian. 2024, 17:16
Actualizat: 31 ian. 2024, 17:16

PNL nu îl va mai susține pe Nicușor Dan la alegerile locale!
Articol scris de Scris de Daniel Onescu
Președintele PNL - Nicolae Ciucă a anunțat că liberalii nu îl vor mai susține pe Nicușor Dan la alegerile locale din acest an.
Președintele PNL - Nicolae Ciucă a anunțat că liberalii nu îl vor mai susține pe Nicușor Dan la alegerile locale din acest an.
„Din analiza pe care o avem pe măsurile care ar fi trebuit îndeplinite, pe cerințele PNL, filiala București, din discuțiile avute cu președintele filialei - domnul Sebastian Burduja rezultă că Partidul Național Liberal nu va mai susține candidatura domnului Nicușor Dan la Primărie”, a afirmat Nicolae Ciucă.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 08:41 - Ciprian Ciucu, după întâlnirea cu Robert Negoiță: Ideea este să ne compatibilizăm viziunile și să stabilim ce facem mai departe
- 08:35 - Bogdan Ivan, mesaj din mijlocul protestului minerilor de la CE Oltenia: „Tranziția energetică nu poate fi făcută peste noapte”
- 17:47 - Consilierii PSD susțin proiectele de dezvoltare ale Capitalei și cer timp suplimentar pentru pregătirea hotărârilor CGMB
- 08:12 - Zi crucială pentru Guvernul Bolojan: PSD și Coaliția se reunesc în ședințe decisive
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News










