Primarul Allen Coliban a anunțat ce se întâmplă cu marca FC Brașov!

Primarul Allen Coliban a anunțat ce se întâmplă cu marca FC Brașov!
În 2017 a fost declarat falimentul fostei echipe FC Brașov
În ultimele zile, în special în presa centrală au apărut informații conform cărora marca FC Brașov, care este în posesia Primăriei Brașov, va ajunge la actuala echipă a suporterilor, SR Brașov, care activează în liga a treia de fotbal.
Referitor la acest subiect, primarul Allen Coliban a precizat: „Atribuirea mărcii FC Brașov se va face în urma unei proceduri transparente, care va avea la bază o serie de criterii foarte clare. Această marcă este un bun al comunității brașovene și așa trebuie să rămână. În acest moment nu s-a demarat, încă, nicio procedură în acest sens”.
În 2017 a fost declarat falimentul fostei echipe FC Brașov, iar anul trecut Primăria a cumpărat marca, pentru care a plătit 35.000 de lei.
Sursa: Realitatea de Brasov
Citește și:
- 16:45 - 20:55 – Ediție eveniment „Culisele Statului Paralel” cu Anca Alexandrescu
- 12:11 - Liderul USR iese la atac: „PSD vrea o criză politică!”
- 07:56 - Dominic Fritz, huduit copios la un meci de handbal, la Timișoara
- 18:33 - Nicușor Dan, declarații de ultim moment despre criza politică internă și scena internațională - LIVE TEXT
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News














