20.000 de angajați din Sănătate ies astăzi în stradă: PROTEST masiv împotriva noii legi a salarizării

Protest al angajaților din Sănătate
Scris deRealitatea din USR
Publicat3 iun. 2026, 07:43
Actualizat3 iun. 2026, 13:00
Sursărealitatea.net
Începe cel mai mare protest al angajaților din sănătate față de noua lege a salarizării! De la ora 10, aproape 20 de mii de angajați din sistemul medical își vor striga nemulțumirile în fața Guvernului.
Citește și
- 11:31Nicușor Dan ar urma să desemneze noul premier cel târziu mâine. Șeful statului pleacă în Polonia - SURSE
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 10:06Nicușor Dan convoacă consultări la Cotroceni pentru desemnarea unui nou premier: calendarul discuțiilor cu partidele
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























