20.000 de angajați din Sănătate ies astăzi în stradă: PROTEST masiv împotriva noii legi a salarizării

Protest al angajaților din Sănătate
Scris deRealitatea din USR
Publicat3 iun. 2026, 07:43
Actualizat3 iun. 2026, 13:00
Sursărealitatea.net
Începe cel mai mare protest al angajaților din sănătate față de noua lege a salarizării! De la ora 10, aproape 20 de mii de angajați din sistemul medical își vor striga nemulțumirile în fața Guvernului.
Citește și
- 20:37Dominic Fritz: „Credem că este nevoie de un POL reformist în România!”
- 19:22Surse: Bolojan nu a fost lăsat să demisioneze de la șefia PNL de către Statul Paralel
- 17:33Rares Bogdan, reacție tranșantă înaintea ședinței decisive din PNL: „Veștea va fi premierul României”
- 17:01Reacție neașteptată a lui Grindeanu după desemnarea lui Veștea în rolul de prim-ministru: „Întrebați-l pe Băsescu”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News


























