Dan Barna despre rezultatele USR PLUS la alegerile locale parțiale: ”Dacă am fi avut două tururi, lucrurile stăteau altfel”

Dan Barna despre rezultatele USR PLUS la alegerile locale parțiale: ”Dacă am fi avut două tururi, lucrurile stăteau altfel”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 29 iun. 2021, 08:48
USR PLUS nu a înregistrat un scor bun la alegerile locale parțiale de duminică fiindcă nu există alegerea primarilor în două tururi, spune copreședintele formațiunii Dan Barna: „ Dacă am fi avut, așa cum e firesc și democratic, alegeri în două tururi, lucrurile ar fi stat cu siguranță altfel”.
Citește și
- 16:00Bolojan se laudă că a scăzut deficitul bugetar și vorbește despre „corecția necesară” a finanțelor statului
- 15:18Șeful Consiliului Județean Cluj, liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa lui Bolojan: „Ai trădat președintele României”
- 15:15PSD a pregătit programul de guvernare pentru Sorin Grindeanu
- 15:09Război în PNL. Formațiunea pro-Bolojan condamnă deschis acțiunile „puciștilor” printr-un comunicat acid
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din USR și pe Google News

























